A világűrrel kapcsolatos ipar az elmúlt évtizedben őrületes fejlődésen ment keresztül és a sebesség csak fokozódik. Mivel a világűrben a földi mágneses erőtér hatása kiesik, elképzelhető, hogy megváltozhatnak egyes anyagok tulajdonságai és másként viselkedhetnek az élő rendszerek. Emellett azt is érdemes megvizsgálni, hogy a földi ökoszisztémában mi a szerepe a mágneses térnek. Hogyan viselkednek pl. a vándormadarak, vagy miként zajlanának le subcelluláris folyamatok, ha megszűnne a föld mágneses tere.
A Zéró Mágneses Tér Laboratóriumban a mágneses térerő alig pár nanotesla és ezáltal alkalmas az űripart érdeklő kísérletek, mérések fejlesztések végrehajtására.